Budowa Systemu Energii Odnawialnej – Kolektory Słoneczne

Jesteś tutaj: / Projekty UE / Budowa Systemu Energii Odnawialnej – Kolektory Słoneczne

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku jest jednym spośród dwunastu szpitali, w których realizowany jest projekt „Budowa systemu energii odnawialnej – kolektory słoneczne w zakładach opieki zdrowotnej, dla których organem tworzącym jest samorząd województwa mazowieckiego”. Dzięki 85 – procentowej dotacji ze Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy zrealizowana zostanie inwestycja o łącznej wartości ponad 42 mln zł, w ramach której zainstalowane zostaną kolektory słoneczne o łącznej powierzchni 5 367 m2.

Spośród wszystkich dwunastu szpitali największa inwestycja obejmie Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku, w którym zainstalowane zostanie 1 063 mpowierzchni kolektorów słonecznych wraz z zintegrowanym systemem dostarczającym ciepłą wodę użytkową. Inwestycja ta pozwoli Szpitalowi zaoszczędzić rocznie ponad 500 tys. złotych.

Wniosek o dofinansowanie inwestycji szpital złożył już w 2009r. Po licznych negocjacjach ze stroną szwajcarską podpisana została umowa o finansowaniu inwestycji.

W dniu 8 czerwca 2015 r. podpisana została umowa z Wykonawcą projektu – konsorcjum firm: ENVIROTECH sp. z o.o. która pełni funkcję lidera, oraz ECO – THERM sp. z o.o. i Wachelka INERGIS S.A.

Inwestycja jest w trakcie realizacji, a jej zakończenie zaplanowano do końca października 2016 roku.

Link do strony projektu:

 

Link do materiałów wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=3D_wLKrZmus

 

 

Wstecz

FEPR
RPP
MAZOWSZE
EF
Przejdź do treści