Naprawa rezonansu magnetycznego Optima MR 450

Jesteś tutaj: / Naprawa rezonansu magnetycznego Optima MR 450

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku zakończył realizację inwestycji, pt: „Naprawa rezonansu magnetycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku„ została zrealizowana przy pomocy dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

Łączna wartość inwestycji wyniosła 474 230,16 zł. w tym dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego  469 067,53 zł.

W roku 2023 uległ dwukrotnemu uszkodzeniu jeden z naszych rezonansów magnetycznych, co skutkowało koniecznością przeniesienia pacjentów diagnozowanych w naszej placówce na posiadany przez szpital drugi rezonans. Przestój spowodowany uszkodzeniem jednego z kluczowych aparatów w naszej placówce zawsze wiąże się ze zdwojoną pracą drugiego rezonansu jak również zwiększeniem obsady personelu niezbędnego do obsługi. W związku z powyższym dzięki szybkiej i nieocenionej pomocy Samorządu Województwa Mazowieckiego udało się przywrócić urządzenie do pełnej funkcjonalności.

W miesiącu lipcu w aparacie została wymieniona głowica chłodząca magnes aparatu, łączna kwota naprawy wyniosła 177 726,96zł

W miesiącu październiku w aparacie została wymieniona cewka umożliwiająca przeprowadzanie badań głowy. 296 503,20 zł.

 

 

 

 

 

FEPR
RPP
MAZOWSZE
EF
Przejdź do treści