Zakup aparatury medycznej dla Oddziału Urologicznego” Umowa Nr 77/UMWM/05/2018/NM-I-I/D

Jesteś tutaj: / INWESTYCJE / Zakup aparatury medycznej dla Oddziału Urologicznego” Umowa Nr 77/UMWM/05/2018/NM-I-I/D

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku   zakończył realizację  zadania pt:” Zakup aparatury medycznej dla Oddziału Urologicznego” Umowa Nr 77/UMWM/05/2018/NM-I-I/D

Okres realizacji:19.06.2018- 13.11.2018
Wartość całkowita inwestycji wyniosła; 588 534,96,zł
Realizacja zakupu przy pomocy dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego 576 767,26 zł oraz środków własnych szpitala.

W ramach zadania zakupiony został nowej generacji laser tulowy CYBER TM 200W o długości fal 2010 nm wraz z akcesoriami do wykonywania procedur ogólnochirurgicznych oraz z morcelatorem urologicznym z resektoskopem i cystoskopem laserowym co pozwoli na małoinwazyjne leczenie przyrostu prostaty i wykonanie skutecznej resekcji nawet w przypadku chorych z obciążeniami zdrowotnymi .
 Po 50 r. życia nawet połowa mężczyzn zmaga się z objawami łagodnego przerostu prostaty (BPH).Wybudzanie się w nocy, związane z koniecznością oddania moczu, dolegliwości utrzymujące się w ciągu dnia, oraz niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza są związane z powiększeniem gruczołu krokowego, który stwarza mechaniczną przeszkodę w odpływie moczu. Wielu pacjentów w związku z obniżoną jakością życia poszukuje rozwiązania swoich problemów, decydując się na zabiegowe leczenie łagodnego przerostu stercza. Stosowane obecnie małoinwazyjne metody leczenia tego schorzenia nie tylko pozwalają na niemal natychmiastowe zmniejszenie objawów, ale także zapewniają długotrwałe efekty. Jedną z najnowocześniejszych technik leczenia BPH są zabiegi z zastosowaniem lasera tulowego.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Iwona Mikos

Tel. 24 364 64 10

e-mail:i.mikos@wszplock.pl

 

 

 

 

 

 

FEPR
RPP
MAZOWSZE
EF
Przejdź do treści