Dieta Mamy

Jesteś tutaj: / Dieta Mamy

Narodowy Fundusz Zdrowia zakończył finansowanie programu pilotażowego „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”. W czasie trwania pilotażu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku, tj. od listopada 2019r. do końca września 2021r., z naszej oferty skorzystało 2891 pacjentek przebywających w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Kobiety miały możliwość skorzystania z konsultacji dietetycznej podczas pobytu w szpitalu oraz kontaktu z dietetykiem przez dwa miesiące po wypisie. Każda uczestniczka pilotażu otrzymała ulotkę z zaleceniami żywieniowymi. Posiłki serwowane kobietom ciężarnym i karmiącym były dopasowane pod względem wartości odżywczej do ich stanu fizjologicznego.

Mimo zakończenia programu pilotażowego „Dieta Mamy” WSzZ w Płocku nadal oferuje pacjentkom ciężarnym i w okresie poporodowym przebywającym w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym pięć posiłków dziennie.

W okresie 2 miesięcy po opuszczeniu szpitala pacjentki mają prawo do zdalnych konsultacji dietetycznych poprzez adres e-mail: dietamamy@wszplock.pl. Wymagane jest podanie w mailu imienia i nazwiska, dat przyjęcia i wypisu ze szpitala. W przypadku nie podania tych danych lub podania nieprawidłowych danych lub stwierdzeniu przez szpital, że taka osoba nie jest objęta programem pilotażowym „Dieta Mamy” porada dietetyczna nie zostanie zrealizowana.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronie www.ncez.pl i materiałami edukacyjnymi wypracowanymi w ramach projektu Instytutu Żywności i Żywienia „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” oraz w ramach prowadzenia NCEŻ. Pod adresem https://poradnia.ncez.pl/ można uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line.

 

FEPR
RPP
MAZOWSZE
EF
Przejdź do treści