Dieta Mamy

Jesteś tutaj: / Dieta Mamy

Narodowy Fundusz Zdrowia zakończył finansowanie programu pilotażowego „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”. W czasie trwania pilotażu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku, tj. od listopada 2019r. do końca września 2021r., z naszej oferty skorzystało 2891 pacjentek przebywających w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Kobiety miały możliwość skorzystania z konsultacji dietetycznej podczas pobytu w szpitalu oraz kontaktu z dietetykiem przez dwa miesiące po wypisie. Każda uczestniczka pilotażu otrzymała ulotkę z zaleceniami żywieniowymi. Posiłki serwowane kobietom ciężarnym i karmiącym były dopasowane pod względem wartości odżywczej do ich stanu fizjologicznego.

Mimo zakończenia programu pilotażowego „Dieta Mamy” WSzZ w Płocku nadal oferuje pacjentkom ciężarnym i w okresie poporodowym przebywającym w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym pięć posiłków dziennie.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronie www.ncez.pl i materiałami edukacyjnymi wypracowanymi w ramach projektu Instytutu Żywności i Żywienia „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” oraz w ramach prowadzenia NCEZ. Pod adresem https://poradnia.ncez.pl/ można uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line.

FEPR
RPP
MAZOWSZE
EF
Przejdź do treści