Oddział Obserwacyjno - Zakaźny

 

Ordynator:  lekarz Małgorzata Galon

specjalista z zakresu chorób zakaźnych

Zastępca Ordynatora:lekarz Daria Książak- Riliszkis

Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Małgorzata Agnieszka Michalska

Zastępca Pielęgniarki Oddziałowej:Teresa Grudnicka

 

 

            Oddział Obserwacyjno - Zakaźny został przeniesiony do nowego pawilonu przy ul. Medycznej 19 z ulicy Bieruta (obecnie Misjonarska) w marcu 1969 roku. Do Oddziału przyjmowani są pacjenci po ukończeniu 14-ego roku życia.  

            Obecnie Oddział Obserwacyjno-Zakaźny dysponuje 40 łóżkami na których każdego roku hospitalizowanych jest ponad 2300 pacjentów. Na terenie oddziału znajdują się sale 2 i 3 osobowe oraz izolatki, każda zaopatrzona w śluzę oraz węzeł sanitarny.

            W Oddziale każdemu choremu profesjonalną opiekę medyczną zapewnia  doświadczona i wyszkolona kadra lekarsko - pielęgniarska.

            Oddział zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób zakaźnych o etiologii bakteryjnej, wirusowej i grzybiczej; w tym posocznice i neuroinfekcje.

            Oddział poszerzył swoją działalność o  diagnostykę biegunek , stanów gorączkowych oraz patologii miąższowych wątroby. W Oddziale prowadzona jest diagnostyka i leczenie pacjentów z przewlekłym zapaleniem wątroby w ramach programów terapeutycznych. Zapewnia to nowoczesne leczenie przeciwwirusowe dla chorych z naszego regionu. Oddział prowadzi także wstępną kwalifikację chorych do przeszczepu wątroby. Ponadto wykonywane są tutaj diagnostyczne zabiegi inwazyjne. Bardzo ważną gałęzią, jaką zajmuje się Oddział, jest leczenie zakażeń wirusowych i bakteryjnych u osób z obniżoną odpornością, są to głównie chorzy po przeszczepie szpiku i nerek oraz chorzy z chorobami nowotworowymi.

            Przy Oddziale znajdują się Poradnia Hepatologiczna i Poradnia Chorób Zakaźnych, które udzielają w skali roku ponad 3600 porad.

            Oddział prowadzi staże specjalizacyjne dla lekarzy specjalizujących się w chorobach zakaźnych, wewnętrznych, pediatrii i medycynie rodzinnej.

 

Kontakt:

Ordynator - /24/3646214

Pokój lekarski - /24/3646213/403

Pielęgniarka Oddziałowa - /24/3646215

Dyżurka pielęgniarek - /24/3646216/217

Sekretariat - /24/3646404

e-mail: zakazny@wszplock.pl

 
 
Powrót Powrót