Oddział Neurotraumatologiczny

Ordynator: dr n. med. Cezary Dziewięcki

                      specjalista w zakresie neurochirurgii i neurotraumatologii

Zastępca Ordynatora: dr n. med. lekarz Andrzej Zaręba

                                         specjalista w zakresie neurochirurgii

Pielęgniarka Oddziałowa: mgr pielęgniarstwa Barbara Goleniewska

               specjalista pielęgniarstwa w anestezjologii i intensywnej terapii

Zastępca Pielęgniarki Oddziałowej:  mgr pielęgniarstwa Danuta Kolczyńska

                                                                  specjalista pielęgniarstwa

Oddział Neurotraumatologiczny został utworzony w II połowie 2000 roku w związku z koniecznością ratowania życia osobom po urazach ośrodkowego układu nerwowego.  Wyspecjalizowany oddział zapewnia pacjentom w stanach zagrożenia życia profesjonalną opiekę. Poprzez wyeliminowanie transportu do odległych ośrodków znacznie zwiększa się szansa przeżycia chorego.

Oddział dysponuje 16 łóżkami, w tym 4 łóżkami intensywnego nadzoru, wyposażonymi
w specjalistyczną aparaturę medyczną, dzięki której istnieje możliwość przeprowadzenia szybkiej diagnostyki w zakresie  niezbędnym do oceny skutków poważnych urazów czaszkowo-mózgowych i wdrożenia skutecznego leczenia.

Na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku znajduje się Zakład Diagnostyki Obrazowej, w którym można całodobowo przeprowadzać rentgenodiagnostykę, tomografię komputerową oraz rezonans magnetyczny. Pozostałe badania można wykonać natychmiastowo w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej lub w innych pracowniach diagnostycznych.

W Oddziale każdemu choremu profesjonalną opiekę medyczną zapewnia  doświadczona i wyszkolona kadra lekarsko - pielęgniarska.

W Oddziale leczy się rocznie ponad 700 pacjentów, najczęściej po urazach ośrodkowego układu nerwowego oraz z chorobami kręgosłupa.

Prowadzone jest leczenie operacyjne następujących jednostek chorobowych: rozlegle rany głowy, wgłobienia kości czaszki,pourazowe krwiaki sródczaszkowe, plastyka ubytku kości czaszki, dyskopatie lędźwiowe i szyjne, guzy mózgu.

Neurochirurdzy z Oddziału przyjmują pacjentów w Poradni Neurochirurgicznej działającej w strukturach Przychodni Specjalistycznej.

Oddział współpracuje z Kliniką Neurochirurgii Uniwersytetu Medycznego w  Warszawie i Kliniką Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.

 

 

Kontakt:
Ordynator - /24/3646128 (fax./24/3646727)

Pokój lekarski - /24/3646129

Pielęgniarka Oddziałowa - /24/3646127

Dyżurka pielęgniarek - /24/3646130

e-mail: ntr@wszplock.pl

 
 
Powrót Powrót